Atrakcje w okolicy

Spływ Kajakowy Krutynią

39

Szlak kajakowy rzeki Krutyni należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponad 100-kilometrowy szlak składa się z 20 jezior oraz 10 rzek i rzeczek wtopionych w północną cześć Puszczy Piskiej, największego zwartego kompleksu leśnego Pojezierza Mazurskiego.

Święta Lipka

sdad

Znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Mikołajki

asdasd

Położenie miasteczka nad atrakcyjnymi jeziorami stworzyło tu żeglarską stolicę Polski. Miasto najbardziej znane jest żeglarzom, gdyż właśnie tędy przebiega główny szlak szuwarowych wędrówek. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat itp.

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

sdasdasdd

Park znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Ruiny Zamku Krzyżackiego w Szczytnie

dddddd

Zamek w Szczytnie rozsławił Henryk Sienkiewicz w „Krzyżakach”. To tutaj komturem był okrutny von Danveld. To przed bramą szczycieńskiego zamku Jurand stał w pokutnym worku mając nadzieję, że Krzyżacy wypuszczą Danusię.

Galindia

asddddddd

W Osadzie Galindów na turystów czekają niezwykłe atrakcje: kolacje w pieczarach, wyprawy łodziami, opowieści o historii Galindów. Właściciel obiektu wskrzesza i kontynuuje idee Galindów. Ośrodek składa się z nietypowych budowli jak: pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. Na życzenie turystów odtwarzane są obrzędy Galindów.

Dni i Noce Szczytna

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Obchodzone co roku, w ostatni weekend lipca trzydniowe święto miasta Szczytno. Impreza składa się z cyklu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Głównym miejscem dni miasta jest Plac Juranda, na którym rozstawiona jest duża scena, która co roku gości polskie i światowe gwiazdy estrady. Ważnym muzycznym wydarzeniem Dni i Nocy Szczytna jest poświecenie jednego z dni dla postaci Krzysztofa Klenczona, który żył i tworzył w Szczytnie.

Dodaj komentarz